Zobacz więcej
Wróć do góry

Zamówienie

Pobierz bezpłatny egzemplarz

Informujemy, że Admiratorem danych osobowych jest Elamed Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Katowicach (40-203), przy al. Roździeńskiego 188 c. NIP: 954-257-33-00, REGON: 240514233, KRS 0000411505 (Sąd Rejonowy Katowice-Wschód, Wydział VIII Gospodarczy KRS), tel.: 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl. Szersze informacje, jak przetwarzamy dane osobowe opisane są w polityce prywatności oraz na stronie zgoda-status.elamed.pl.

Zamówienie bezpłatnego egzemplarza nie zobowiązuje do zakupu ani automatycznej płatnej prenumeraty.

Dlaczego warto?

  • Skorzystaj z doświadczenia największych autorytetów

    Redaktorem merytorycznym każdego działu jest pracownik naukowy lub przedsiębiorca, który dba o wysoką wartość merytoryczną prezentowanych treści.

  • Czytaj opiniotwórczy dwumiesięcznik

    Zapoznasz się z niezależnymi przeglądami maszyn i urządzeń, przeczytasz dyskusje oraz wypowiedzi ekspertów.

  • Bądź zawsze w centrum branżowych wydarzeń

    Dzięki nam jako pierwszy dowiesz się o innowacyjnych pomysłach oraz przyszłościowych technologiach, nie umknie Ci żadne branżowe wydarzenie.

  • Poznaj praktyczne rozwiązania

    W czasopiśmie zapoznasz się z bieżącą problematyką techniczną rynku, szczególną uwagę poświęcamy potrzebom inwestycyjnym sektorów stalo- i metalochłonnych.

Co znajdziesz w czasopiśmie?

obróbka metali

Obróbka metali

W tym dziale pogłębisz swoją wiedzę z zakresu zaawansowanych technologii wytwarzania, obróbki skrawaniem, plastycznej i ściernej oraz mechaniki i konstrukcja obrabiarek, a także urządzeń technologicznych.
Redaktorem tego działu jest prof. dr inż. Jerzy Jędrzejewski, prof. zw.

oprogramowanie

Oprogramowanie

Poznasz systemy i programy wspierające programowanie i zarządzanie w przemyśle ciężkim. Redaktor działu: Maciej Stanisławski.

technologie

Technologie łączenia

Zapoznasz się z technologiami spawania oraz sterowania jakością procesów spawalniczych. Nadzór merytoryczny nad artykułami sprawuje prof. dr hab. inż. Andrzej Klimpel.

hutnictwo

Hutnictwo i odlewnictwo

Dowiesz się więcej na temat technologii hutniczych i odlewniczych, poznaj rynkowe trendy, maszyny i sprzęt. Dodatkowo kompleksowo zapoznasz się z zagadnieniami związanymi z obróbką cieplną. Redaktorem działu jest prof. dr hab. inż. Henryk Adrian.

17 lat
doświadczenia
Docieramy do5000specjalistów
33

członków

Rady Naukowej

Ekspert

ekspert

prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp

redaktor naczelny, dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, kierownik Katedry Technologii Maszyn i Inżynierii Produkcji na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej

Dwumiesięcznik „STAL Metale & Nowe Technologie” prezentuje szerokie spektrum zagadnień związanych ze współczesnymi technologiami kształtowania, łączenia i kontroli. Ważne jest również to, że wśród Autorów artykułów prezentowanych na łamach „STALI” są pracownicy naukowi oraz przedstawiciele przemysłu i biznesu. Pomaga to w nawiązywaniu współpracy pomiędzy tymi sferami i stwarza warunki do twórczej wymiany doświadczeń. Chciałbym, aby czasopismo rozwijało się i w dalszym ciągu odgrywało na rynku istotną rolę. Zapraszam Państwa do zamówienia prenumeraty czasopisma. Zachęcam także do dyskusji na temat przyszłego kształtu periodyku i kierunków jego rozwoju. Twórzmy wspólnie czasopismo interesujące i użyteczne dla szerokiego kręgu Czytelników.

Specjalistyczne publikacje

Redakcja czasopisma "STAL Metale & Nowe Technologie" wydaje również fachowe książki poświęcone zagadnieniom związanym z przemysłem.

  • raport

    Raport „Rynek obróbki stali w Polsce”

    Raport prezentuje dane obrazujące poziom innowacyjności i potrzeb inwestycyjnych polskich firm sektora stalowego. Na bazie szczegółowej ankiety przeprowadzonej na grupie kilkuset firm z całego kraju przedstawiamy unikalne dane o kondycji polskiego rynku obróbki stali.

  • kola2

    Koła zębate

    Publikacja stanowi kompendium wiedzy w zakresie wytwarzania, obróbki, pomiarów i eksploatacji kół zębatych oraz przekładni. Artykuły zostały stworzone przez pracowników naukowych współpracujących z przemysłem, co sprawia, że wydanie jest praktycznym wsparciem w codziennej pracy.

  • gwinty

    Gwinty – rodzaje, wymiary, podstawowe obliczenia

    Jedyne na polskim rynku wydanie, na łamach którego przedstawiona została tematyka dotycząca produkcji i zastosowania gwintów. Publikacja zawiera rozbudowaną bazę danych, obejmującą 40 rodzajów gwintów, opracowaną na podstawie norm krajowych i międzynarodowych. Autorem książki jest dr inż. Kazimierz Łyczko, prof. PCz.

Prenumerata

Tylko w prenumeracie masz zagwarantowany stały dostęp do magazynu – nie przegapisz żadnego wydania!

Zamów

Sprawdź czasopismo – bezpłatnie i bez zobowiązań.

Zobacz również