Zobacz więcej
Wróć do góry

Zamówienie

Tak! Chcę otrzymać bezpłatnie wydanie czasopisma "Utrzymanie Ruchu"

Wypełnij formularz, a otrzymasz dostęp do jednego wydania czasopisma - BEZPŁATNIE!

Informujemy, że Admiratorem danych osobowych jest Elamed Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Katowicach (40-203), przy al. Roździeńskiego 188 c. NIP: 954-257-33-00, REGON: 240514233, KRS 0000411505 (Sąd Rejonowy Katowice-Wschód, Wydział VIII Gospodarczy KRS), tel.: 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl. Szersze informacje, jak przetwarzamy dane osobowe opisane są w polityce prywatności oraz na stronie zgoda-status.elamed.pl.

Zamówienie bezpłatnego egzemplarza nie zobowiązuje do zakupu ani automatycznej płatnej prenumeraty.

Dlaczego warto?

 • Źródło praktycznej i unikalnej wiedzy

  Znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania i problemy pojawiające się w Twojej codziennej pracy: od doboru gwoździ po wdrożenie systemu CMMS

 • Skorzystaj z doświadczenia znanych w branży specjalistów

  Czasopismo współtworzą eksperci, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w obsłudze działów maintenance, dzięki czemu będziesz mógł wykorzystać wiedzę w praktyce.

 • Będziesz na bieżąco z branżowymi nowościami

  Sprawdzone i aktualne informacje, które pojawiają się na łamach naszego czasopisma, umożliwią stałe monitorowanie rynku.

 • Zgłębiaj wiedzę systematycznie i kompleksowo

  Magazyn to kompendium wiedzy z zakresu utrzymania ruchu: dzięki różnorodnym artykułom poszerzysz swoją wiedzę we wszystkich kwestiach niezbędnych do prawidłowego diagnozowania i zarządzania utrzymaniem ruchu.

Co znajdziesz w czasopiśmie?

mechanika i automatyka

Mechanika i automatyka

W tym dziale dowiesz się, jak zoptymalizować eksploatację oraz zredukować awaryjność maszyn, a także zgłębisz wiedzę z zakresu automatyzacji procesów oraz robotyzacji linii produkcyjnych

diagnostyka

Diagnostyka

Poznasz systemy diagnostyki maszyn i urządzeń, narzędzia diagnostyczne oraz oceny ryzyka maszyn i urządzeń

hydraulika i pneumatyka

Hydraulika i pneumatyka

Podpowiemy Ci, jak najlepiej dobrać, ocenić oraz optymalizować systemy oraz eksploatować i serwisować maszyny

zarządzanie i bezpieczeństwo

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Dział przedstawia porównania metod zarządzania, optymalizacji oraz obniżania kosztów funkcjonowania UR. Przeczytasz również o tym, jak najlepiej unikać najczęstszych wypadków

7 lat
doświadczenia
Docieramy do5000specjalistów
10

członków

Rady Naukowej czasopisma

Ekspert

Marek Fidali duze

dr hab. inż. Marek Fidali, prof. ndzw. Pol. Śl.

„Szanowni Państwo, przyjąłem propozycję pełnienia funkcji redaktora naczelnego „Utrzymania Ruchu” z nadzieją, że będę w stanie wnieść pozytywny wkład w jego rozwój, w szczególności zaś – w treści, które są tu prezentowane, zarówno w zakresie doboru artykułów, jak i pewnej ogólnej koncepcji merytorycznej, rozwijanej i realizowanej skutecznie przez Redakcję. Wiem, że nasi Czytelnicy to przede wszystkim praktycy, poszukujący wiedzy zarówno o doświadczeniach, a także opisów przypadków (case studies), jak i o nowościach wspomagających realizację bieżących zadań. Wiedzę taką, pozwalającą na weryfikowanie i doskonalenie warsztatu pracy, staramy się Państwu dostarczyć. Redakcja dąży do pozyskiwania autorów o znaczącym doświadczeniu w pracach naukowych i badawczo-rozwojowych, dysponujących także odpowiednim przełożeniem na praktykę przemysłową. Chcielibyśmy się od Państwa na bieżąco dowiadywać, na ile te dążenia są skuteczne i spełniają Wasze oczekiwania.”

Ponadto

 • napędy

  Napędy

  Najnowsze rozwiązania dotyczące szaf sterowniczych, systemów sterowania, a także praktyczne informacje na temat doboru i modernizacji napędów

 • oleje i smary

  Oleje i smary

  Zgłębisz wiedzę na temat doboru środków smarnych, serwisu smarowniczego oraz ekonomicznych aspektów smarowania

 • systemy informatyczne

  Systemy informatyczne

  Systemy EAM, CMMS, ERP i inne, które wykorzystuje się w działach utrzymania ruchu; poznasz wytyczne dot. integracji i wdrożenia systemów IT oraz rozszerzysz swoją wiedzę z zakresu cyfrowe go zarządzania życiem produktu.

 • Energy Efficiency Rating Chart

  Elektryka i energetyka

  Dział, w którym omawiana jest gospodarka energetyczna, naprawy i remonty sieci. Zapoznasz się z istotnymi aspektami audytu efektywności energetycznej.

Prenumerata

Pamiętaj! Tylko prenumerata zapewni Ci stały i nieograniczony dostęp do wiedzy i narzędzi niezbędnych w Twojej pracy.

Zamów

Zamów już dziś bezpłatny egzemplarz czasopisma!