Zobacz więcej
Wróć do góry

Zamówienie

Pobierz bezpłatny egzemplarz

Wypełnij formularz, aby otrzymać wydanie Ortodoncji w Praktyce 2/2019. (Każda osoba może pobrać tylko 1 egzemplarz)

Informujemy, że Admiratorem danych osobowych jest Elamed Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Katowicach (40-203), przy al. Roździeńskiego 188 c. NIP: 954-257-33-00, REGON: 240514233, KRS 0000411505 (Sąd Rejonowy Katowice-Wschód, Wydział VIII Gospodarczy KRS), tel.: 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl. Szersze informacje, jak przetwarzamy dane osobowe opisane są w polityce prywatności oraz na stronie zgoda-status.elamed.pl.

Zamówienie bezpłatnego egzemplarza nie zobowiązuje do zakupu ani automatycznej płatnej prenumeraty.

Dlaczego warto?

 • Fotorelacje

  Każdy artykuł jest poparty zdjęciami – od diagnostyki po efekty leczenia. Dokumentacja zdjęciowa jest pomocna w pracy z pacjentem i niezbędna w celach dydaktycznych.

 • Jakość merytoryczna

  Nad każdym wydaniem czuwa grono ekspertów pod przewodnictwem redaktor naczelen prof. dr hab. n. med. Joanny Antoszewskiej-Smith. W radzie programowej czasopisma zasiadają specjaliści z całego świata.

 • Dwujęzyczność

  Każdy artykuł w wydaniu publikowany jest w języku polskim i angielskim. Wersję angielską tłumaczą dla nas specjaliści, a całość weryfikowana jest przez native speakera, co jest gwarancją wysokiej jakości.

 • Specjalistyczna wiedza

  Każde wydanie to zestaw opisów przypadków poparty bogatą dokumentacją zdjęciową. Obok fotorelacji dostępne są także prace badawcze.

Co znajdziesz w czasopiśmie?

fot. 6

Opisy przypadków

Leczenie wady szkieletowej klasy III z zastosowaniem zakotwienia szkieletowego w żuchwie i szczęce oraz elastycznych wyciągów międzyszczękowych.

fot. 7

Prace przeglądowe

Celem tej pracy było przeanalizowanie najnowszych doniesień dotyczących metody leczenia zwężeń szczęki aparatami hybrydowymi, wykorzystującymi zakotwienie szkieletowe w postaci miniimplantów ortodontycznych.

fot. 80

Głęboka recesja dziąsła

Korzystny wpływ ortodontycznego ruchu zęba na stan przyzębia w przypadku głębokiej recesji dziąsła siekacza żuchwy od strony twarzowej.

fot. 9

Zgryz otwarty

Rozpoznanie i leczenie jednostronnego zgryzu otwartego bocznego z wykorzystaniem tymczasowego zakotwienia szkieletowego (TAD).

Czasopismo prenumeruje ponad60%ortodontóww Polsce!
Artykuły
prezentowane w
2

językach

polskim i angielskim

76,7

punkty

Index Copernicus

Ekspert

antoszewska

prof. Joanna Antoszewska

„Ortodoncja w Praktyce” zawiera zarówno odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, jak i konkretne rozwiązania napotykanych w codziennej pracy problemów. Sądzę, że przyczyni się to istotnie do poprawy jakości oferowanej opieki ortodontycznej oraz satysfakcji zawodowej, której sobie i Państwu życzę.

Przykładowe artykuły

 • tad

  Przedprotetyczne leczenie ortodontyczne pacjenta z brakiem 13 zębów – opis przypadku

 • tad

  Czynnościowa ocena okluzji za pomocą folii Brux Checker u pacjentki z I klasą Angle’a, poszerzeniem przestrzeni międzyzębowych i chorobą przyzębia. Opis przypadku

 • tad

  Zaburzenia wyrzynania zębów – podział, przyczyny, objawy i leczenie. Przegląd piśmiennictwa

 • tad

  The effectiveness of vibrational stimulus to accelerate orthodontic tooth movement: a systematic review

Prenumerata

Prenumerata „Ortodoncji w Praktyce” to nie tylko gwarancja otrzymania najwyższej jakości wiedzy i porad z zakresu ortodoncji, ale również pakiet korzyści dla prenumeratorów.

Zamów

Sprawdź za darmo najlepsze czasopismo dla ortodontów! Zamów teraz bezpłatny egzemplarz „Ortodoncji w Praktyce”

Zobacz również