Zobacz więcej
Wróć do góry

Zamówienie

Pobierz bezpłatny egzemplarz

Wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatne wydanie Ortodoncji w Praktyce.

Informujemy, że Admiratorem danych osobowych jest Elamed Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Katowicach (40-203), przy al. Roździeńskiego 188 c. NIP: 954-257-33-00, REGON: 240514233, KRS 0000411505 (Sąd Rejonowy Katowice-Wschód, Wydział VIII Gospodarczy KRS), tel.: 32 788 51 28, e-mail: dok@elamed.pl. Szersze informacje, jak przetwarzamy dane osobowe opisane są w polityce prywatności oraz na stronie zgoda-status.elamed.pl.

Zamówienie bezpłatnego egzemplarza nie zobowiązuje do zakupu ani automatycznej płatnej prenumeraty.

Dlaczego warto?

 • Fotorelacje

  Każdy artykuł jest poparty zdjęciami – od diagnostyki po efekty leczenia. Dokumentacja zdjęciowa jest pomocna w pracy z pacjentem i niezbędna w celach dydaktycznych.

 • Jakość merytoryczna

  Nad każdym wydaniem czuwa grono ekspertów pod przewodnictwem redaktor naczelen prof. dr hab. n. med. Joanny Lis. W radzie programowej czasopisma zasiadają specjaliści z całego świata.

 • Dwujęzyczność

  Każdy artykuł w wydaniu publikowany jest w języku polskim i angielskim. Wersję angielską tłumaczą dla nas specjaliści, a całość weryfikowana jest przez native speakera, co jest gwarancją wysokiej jakości.

 • Specjalistyczna wiedza

  Każde wydanie to zestaw opisów przypadków. Obok fotorelacji dostępne są także prace badawcze.

Co znajdziesz w czasopiśmie?

lp-owp-1_ok

Uproszczona metoda cyfrowa wykorzystana w leczeniu pacjentki po okresie pokwitania z wadą zgryzu klasy III i obustronnym zgryzem krzyżowym

Opis przypadku ma na celu zademonstrowanie, jak łatwe i przewidywalne może być leczenie tego typu przypadków, z możliwością uzyskania optymalnych wyników estetycznych i funkcjonalnych, nawet po zakończeniu okresu wzrastania.

lp-owp-2_ok

Metodyka wykonywania ortodontycznych zdjęć klinicznych za pomocą smartfonu

Dzięki rozwojowi aparatów fotograficznych w smartfonach możliwe jest wykonywanie wysokiej jakości ortodontycznych zdjęć klinicznych za pomocą telefonu. Celem niniejszej pracy jest opisanie metodyki wykonywania takich zdjęć

lp-owp-3_ok

Czy wynik leczenia ortodontycznego może być stabilny po 20 latach od jego zakończenia? 20-letnia obserwacja pacjentki leczonej z powodu wady zgryzu klasy II, podgrupy 1, z poważną rozbieżnością szkieletową

W opisanym przypadku do prawidłowego leczenia wady klasy II z retruzją żuchwy, którego wynik miał pozostać stabilny 20 lat po zakończeniu, konieczne było zastosowanie aparatu czynnościowego połączone z wykończeniem aparatem stałym i prawidłowo przeprowadzoną fazą retencji.

lp-owp-4_ok

Kliniczna skuteczność leczenia aparatem Invisalign® z zastosowaniem cotygodniowej zmiany nakładek: opis dwóch przypadków

Celem pracy jest opisanie metody leczenia aparatem Invisalign® z zastosowaniem cotygodniowej zmiany nakładek u pacjenta dorosłego, jak i nastoletniego oraz jak owe rekomendacje wpływają na skuteczność przesunięć i leczenie aparatem Invisalign®.

Czasopismo prenumeruje ponad60%ortodontóww Polsce!
Artykuły
prezentowane w
2

językach

polskim i angielskim

100

pkt

Index Copernicus

Ekspert

antoszewska

prof. Joanna Lis

„Ortodoncja w Praktyce” zawiera zarówno odpowiedzi na wiele nurtujących pytań, jak i konkretne rozwiązania napotykanych w codziennej pracy problemów. Sądzę, że przyczyni się to istotnie do poprawy jakości oferowanej opieki ortodontycznej oraz satysfakcji zawodowej, której sobie i Państwu życzę.

Przykładowe artykuły

 • tad

  Przedprotetyczne leczenie ortodontyczne pacjenta z brakiem 13 zębów – opis przypadku

 • tad

  Czynnościowa ocena okluzji za pomocą folii Brux Checker u pacjentki z I klasą Angle’a, poszerzeniem przestrzeni międzyzębowych i chorobą przyzębia. Opis przypadku

 • tad

  Zaburzenia wyrzynania zębów – podział, przyczyny, objawy i leczenie. Przegląd piśmiennictwa

 • tad

  The effectiveness of vibrational stimulus to accelerate orthodontic tooth movement: a systematic review

Prenumerata

Prenumerata „Ortodoncji w Praktyce” to nie tylko gwarancja otrzymania najwyższej jakości wiedzy i porad z zakresu ortodoncji, ale również pakiet korzyści dla prenumeratorów.

Zamów

Sprawdź za darmo najlepsze czasopismo dla ortodontów! Zamów teraz bezpłatny egzemplarz „Ortodoncji w Praktyce”

Zobacz również